První dva mistrovské zápasy mladšího dorostu

DENIK ML.DOROST

V prvním mistrovském utkání jsme uvítali soupeře ze 4. místa tabulky Frenštát. Po desetiminutovém oťukávání jsme si vytvořili první gólovou šanci, ale neproměnili jsme. Jak se říká: "nedáš, dostaneš", a tak jsme po našem zaváhání v 15. minutě inkasovali. O deset minut později jsme dokázali ve 25. minutě po krásném vysunutí srovnat na 1:1, branku vstřelil D. Golka. Soupeř si také pár šancí vytvořil, ale naštěstí neproměnil, i díky dobrým zákrokům našeho brankáře. Před koncem prvního poločasu se nám podařilo získat míč uprostřed hřiště a po přesné přihrávce se trefil J. Dokoupil. Poločas 2:1. V průběhu druhé půle jsme měli více ze hry, nespočet vyložených šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Proto přišel trest, kdy se v poslední minutě zápasu, soupeři podařilo vyrovnat. Konec utkání 2:2.
Celé utkání hráči předváděli slušný výkon, ale díky neproměněným šancím přišli o výhru. V posledních deseti minutách jsme si počínali velmi netakticky a nezodpovědně.

Hráči: Cudrák, Vítek, Jurček, Novák, Buchta, Holek, Mikulík, Olšák, Škuta, Dokoupil, Golka, Šariška, Gromnica, Košař, Hellebrand, Šebesta
Trenéři: Ondřej Tešnar, David Prauzek

V druhém zápase jsme zavítali na hřiště prvního Krnova. První poločas přinesl spíše bojovný než technický fotbal. Soupeř byl více důraznější v osobních soubojích a proto nás přehrával ve své obranné a záložní řadě. Nicméně díky velkému úsilí všech hráčů se prakticky dostal do jedné šance z levé strany, kterou neproměnil. Postupem času se kluci našli a zvedl se jejich výkon. Dobrým napadáním donutili soupeře k chybám a více jsme se dostávali do hry, což přineslo i pár šancí. V jedné z nich se v 37. minutě k míči dostal J. Dokoupil a zakončením na pravou zadní tyč vstřelil branku. Poločas 0:1 pro FKSB. Na druhý poločas kluci dostali pokyny, aby zvýšili své úsilí, a aby se soupeř nedostal do hry. Bohužel nás soupeř zatlačil na naši polovinu a po několika šancích a střeleckých pokusech, snížil střelou ze střední vzdálenosti na 1:1. Na hráčích šla vidět únava a hra spíše sklouzla k nakopávání a k "brejkovým" situacím. Po jedné z nich jsme v 71. minutě kopali roh, ke kterému se postavil D. Golka a přímou střelou z rohu překonal domácího brankáře. Posledních deset minut utkání nám soupeř okupoval šestnáctku, ale naštěstí žádnou šanci neproměnil.
První i druhý zápas ukázal, že musíme přidat na taktické stránce hry, aby kluci dokázali udržet míč na polovině soupeře, a aby se vyvarovali zbytečným faulům kolem našeho vápna, kterým soupeři pomáhají k šancím.
I přestože byl soupeř fotbalově lepší a fyzicky zdatnější, dokázali jsme i s kouskem fotbalového štěstí vyhrát 2:1.
Hráči: Cudrák, Vítek, Mikulík, Novák, Buchta, Holek, Gromnica, Olšák, Hellebrand, Dokoupil, Golka, Šebesta, Nedbal, Kaboň