MLADŠÍ DOROST: SO Bruntál - FKSB

DENIK ML.DOROST

Tento víkend přinesl další utkání. V něm družstva dorostu zavítala na půdu Bruntálu. Utkání mladší dorostenci opět začali velmi vlažně. V prvních 10 - 15 minutách na hřišti jakoby vůbec nebyli. Soupeř se lehce dostával do naší šestnáctky, především přes naší levou stranu. Avšak naštěstí žádná z jejich šancí neskončila gólem. V dalších minutách se začali projevovat i hráči FKSB. Postupně začali získávat míče v jednotlivých soubojích a prosazovali se ve středu hřiště. Díky tomu si během patnácti minut vytvořili tlak, při němž se 3 x trefili mezi tyče. Po dvou přihrávkách O. Bártka a jedné přihrávce P. Gromnici vstřelil hattrick D. Šebesta. Tak jak už bývá zvykem, před koncem poločasu jsme opět inkasovali. Tentokráte po faulu v šestnáctce domácí zahrávali penaltu, proměnili. V druhém poločase měli naši hráči převahu. Dá se říct, že soupeře k ničemu vážnému nepustili. Ke konci zápasu se kolem sedmdesáté minuty trefil náš středopolař O. Bártek, kdy po odraženém míči krásnou střelou ze střední vzdálenosti rozvlnil síť. Po pár minutách se ke špatně rozehranému míči dostal opět náš středopolař O. Bártek, který po úniku na 50 metrů a kličkou na brankáře navýšil skóre na konečných 5:1.

V tomto zápase bych chtěl vyzdvihnout výkon P. Gromnici, který v druhém zápase v dresu FKSB, pro něj na netradičním postu středního záložníka, podal skvělý výkon.
Dále by do hry kluci měli přenést více klidu. V častých případech řeší situace odkopem nebo nesmyslnou rozehrávkou, i když mají lepší možnosti. Tímto ztrácí hra na kvalitě a tím bychom se určitě nechtěli prezentovat. Takže je toho dost k natrénování, avšak momentální tréninkovou docházkou toho nedosáhneme. Každý by se nad tím měl trošku zamyslet.

Sestava: Buchta, Vítek, Jurček, Novák, Nedbal, Olšák, Bártek, Gromnica, Golka, Kubala, Šebesta, Štefan, Kočko
Góly: 3 x Šebesta, 2 x Bártek
Trenér: Ondřej Tešnar