Ml. dorost FKSB - L. Petrovice

DENIK ML.DOROST

O víkendu se uskutečnil druhý mistrovský zápas mladších dorostenců, tentokrát se soupeřem Lokomotiva Petrovice. Z důvodu neúčasti několika hráčů došlo ke změnám v sestavě a do zápasu se také zapojili 3 hráči z kategorie starších žáků.

Zápas jsme začali velmi dobře, kdy jsme se po dvou akcích dostali do vedení 2:0. Kdy po přihrávce T. Kaboně skóroval J. Dokoupil. Při druhé brance došlo ke špatnému odkopu soupeře, po dobrém tlaku na domácího obránce a brankáře, se po nepřehledné situaci ve vápně dostal k míči opět J. Dokoupil a navýšil skóre. O třetí branku se opět zasloužil J. Dokoupil, který získal míč na levé straně hřiště a po úniku jej předložil R. Kočkovi před prázdnou bránu. Psala se 25. minuta. Další minuty byly bitvou na těžkém terénu a do poločasu se nic víc už nestalo, ačkoliv se na obou stranách vytvořili nadějné brankové situace. Hned po poločase se hráčům hostujícího týmu podařilo snížit stav skóre na 3:1, kdy po chybné práci s míčem, došlo k jeho ztrátě. Díky následnému důrazu hostujícího útočníka, prošel tento hráč, až do našeho vápna a sám před brankářem se nemýlil. Od 45. minuty, kdy jsme navýšili skóre na 4:1, brankou J. Dokoupila, který po zisku míče přesně zamířil na zadní tyč, soupeř v obranné části rezignoval. Poté došlo k dalším čtyřem brankovým příležitostem, kdy se postupně trefili hráči: J. Dokoupil., po skvělém zisku míče L. Adámka a  následné přesné přihrávce do vápna, O. Bártek, který skóroval po přihrávce před prázdnou bránu od J. Dokoupila a 2 x L. Adámek, který při svém prvním zápase jako starší žák v mladším dorostu projevil velký potenciál a orientaci ve vápně a svým výkonem si dvě branky zasloužil. Skóre se tak vyšplhalo na stav 8:1. Poté se v 65. minutě trefil pěknou nečekanou střelou soupeř a upravil tak konečné skóre zápasu na 8:2

V tomto zápase musím kluky z celkového pohledu pochválit. Došlo k mírnému zlepšení oproti prvnímu zápasu. Na druhou stranu jim ale musím vytknout to, že se posledních 20-25 minut věnovali především hře dopředu, ale již nikoliv dozadu. Docházelo k častému neproměňování šancí a ke špatnému řešení u těchto situací. S tímto souvisí i to, že bych chtěl vyzdvihnout práci čtyřčlenné obrany plus brankáře, která toho měla v posledních dvaceti minutách hodně a přesto udrželi hostující tým většinou před hranicí šestnáctky a nedovolili mu snížit skóre.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem klukům, odvedli dobrý výkon ve špatném počasí a na velmi těžkém terénu. Dále patří dík také třem žákům (Adámek, Brezovský, Strnad), kteří se do tohoto zápasu zapojili, pomohli nám při neúčasti dalších hráčů a ukázali, co v nich je.

V tomto zápase musím také vyzdvihnout výkon jednotlivce a to J. Dokoupila, který skvělým výkonem 4 branky dal a na 3 přihrál.

Sestava: Cudrák, Buchta, Novák, Jurček, Nedbal, Golka, Mikulík, Bártek, Kaboň, Dokoupil, Kočko, Košař, Štefan, Brezovský, Adámek, Strnad

Střelci: 4 x Dokoupil, 2 x Adámek, Kočko, Bártek

Trenér: Ondřej Tešnar