Halový turnaj v Bílovci - dorost

druzstvo dorost turnaj12 2017

Nedělní halový turnaj v Bílovci ukázal novému trenérovi mladšího dorostu pozitiva i nedostatky hráčů této věkové kategorie, která byla opět tvořena sestavou z ročníku 2001 a dvou hráčů 2002, z toho se v zápasech pravidelně střídal gólman ml. dorostu Jan Kuča se svým kolegou Matějem Ducháčkem, které soupeři dostatečně prověřili a myslíme si, že na postu brankáře je dostatečná kvalita (i tady se dá samozřejmě zlepšovat – komunikace s hráči v poli, rozehrávka nohou atd.).

Samotný turnaj byl na dostatečné organizační úrovni, s tím, že na našich hráčích se projevilo, že nemají možnost trénovat v tělocvičně větších rozměrů, což je přednost našich soupeřů. Přestože se v prvních utkáních jevil přístup našich fotbalistů jako poněkud vlažný, s narůstajícím počtem utkání se zvyšovala kvalita hry i komunikace hráčů na hřišti, včetně dodržování taktických pokynů trenéra, kde v úvodních zápasech tyto pokyny hráči dodržovali max. 5 min z hrací doby 16 min.

Po třech porážkách v základní skupině B s Viktorií Přerov 0:5, SSK Bílovec 2:6 (branky Prak a Sviták) a pozdějšími finalisty z Kopřivnice 0:3, jsme ukončili základní skupinu s počtem nula bodů a skóre 2:14.

Následně bylo sehráno utkání s třetím celkem skupiny A, fotbalisty SK Raduň, kde po nadějném začátku a vedení (nejprve 1:0, pak 2:1 – branky Kopp a Sviták), nemilosrdně platilo pravidlo nedáš, dostaneš a namísto zvýšení náskoku, se po nevynucených chybách v útočném i obranném pásmu stav utkání otočil v náš neprospěch, přestože se jednalo o nejslabšího soupeře v celém turnaji.

V závěru turnaje absolvovali „borci FKSB“ v zelených dresech poslední utkání o konečné umístění (7. či 8. místo) a po zlepšené hře byl celek, náš soupeř z krajského přeboru, FC Odra Petřkovice poražen v poměru 2:1. Branky Dokoupil a Janáč.

Závěrem se dá konstatovat, že je zapotřebí zapracovat na dodržování taktických pokynů, komunikaci na hřišti a v organizaci hry. Trenér děkuje všem účastníkům a doufá ve zvýšení kvality naší hry. Střelci FKSB: Sviták 2 branky, Dokoupil, Janáč a Prak po 1.

Poděkování rovněž patří skalním fanouškům FKSB, jmenovitě páni Ducháček, Janáč, Kopp a Sviták.

FOTOGRAFIE NALEZNETE ZDE