STARŠÍ DOROST: Hlubina - FKSB + konec podzimní části

DENIK ST.DOROST

Starší dorostenci sehráli svůj poslední mistrovský podzimní zápas na hřišti TJ Unie Hlubina, kde se jim, podobně jako ve Fortuna lize hostujícím mužstvům, nepodařil vstup do utkání na venkovním hřišti a po dvaceti minutách byl stav 2:0 pro domácí. Naši hráči byli pozdě v soubojích, nabídka pro přihrávku nebyla žádná (asi to už byla příprava na zimní spánek), přihrávky byli nepřesné a náš útok neudržel merunu na našich kopačkách. Bohužel vše bylo bez pohybu, náběhy za obranu jsem jako nestranný pozorovatel neviděl v úvodní části prvního poločasu vůbec. Po chybě v rozehrávce se domácí hráč trefil nádherně do naší odkryté branky, jelikož gólman hostí již zaujal vysoké postavení v návaznosti na naši útočnou snahu. Bohužel po několika minutách se druhý útočník domácího týmu opět nádherně trefil a v tomto okamžiku několik hostujících fanoušků už moc nevěřilo, že se průběh utkání, alespoň v první půli, může změnit. V průběhu zápasu nás několikrát podržel skvělými zákroky Matěj Ducháček,  a  stále jsme byli ve hře hlavně poté co hráči hostů rozehráli rohový kop a náš kapitán snížil stav utkání na pro nás přijatelný výsledek. Ihned po vstřelení branky došlo k prvnímu střídání v naší útočné vozbě a místo zaujala naše nová posila, původem brankář, a jak se ukázalo později i náš dnešní střelec hatricku. Pravděpodobně to z jeho strany byla pozdní oslava narozenin (1.10.), a  myslím, že by pokladník týmu měl vybrat nějaké zápisné …

Zato vstup do druhé půle byl excelentní a již po dvou minutách vstřelil střídající hráč hostů vyrovnávací branku, a na lavičce domácích docházelo k panice, a jak je u trenéra domácího mužstva obvyklé i k vulgaritám a to hlavně směrem ke svým svěřencům. V další fázi zápasu se na hřišti trochu více přiostřilo a to hlavně zásluhou domácích, kteří byli podrážděni a neustále osočovali sudího, který až na několik drobností měl utkání plně pod kontrolou. Zároveň se nebál hráče Hlubiny trestat za slovní napadání žlutou kartou a konečným výsledkem bylo, že oba střelci domácího týmu nedohráli do konce nedělního utkání a oba vyfasovali nakonec červenou kartu. A dle mého názoru mohla být i třetí.  Pochvalu zaslouží i dorostenci FKSB, kteří hlavně v druhé části zápasu ukázali svůj charakter, že nepoložili flintu do žita a stále se snažili převážit brankový poměr ve svůj prospěch. Konec mistráku již byl z mého pohledu v naší režii a nakonec vyústil ve vstřelení rozhodující branky našim hráčem v 88. min. zápasu. Následně po dvou minutách došlo při průniku po levé straně k faulu v pokutovém území, a přestože na penaltový puntík měl míč položit náš úspěšný tréninkový exekutor penalt, přenechal s grácií sobě vlastní pumlíč svému spoluhráči Stanislavovi Rylkovi, který na druhý pokus překonal brankáře domácích (štěstí dnes přálo připravenému, a po první střele, kterou gólman vyrazil k nohám našeho střelce, uklidil míč do domácí sítě).

Takže nakonec musím konstatovat, že se podařil starším dorostencům pěkný kousek v celé podzimní části KALMAN TRADE Krajského přeboru, kde nebyli ani jednou poraženi. Níže přikládám ještě čelo tabulky na kterou je pro fanoušky, funkcionáře, trenéry a hráče příjemný pohled.

Ale jedno heslo platí stále: „No pain, no gain“ („Bez práce nejsou koláče“).

Sestava: Ducháček – Urbanovský, Tomek (K), Šťástka, Ivanov – Holain, Kopp, Janáč, Slezák – Mazůch (35. Rylko), Trojek (62. Sviták). Buchta se do hry nedostal. Poločas 2:1, Konečný výsledek 2:4.

ŽK: 7. Čimbora, 22. Urbánek, 38. Drastich, 55. a 65. Tóth, 66. Sýkora – 48. Urbanovský, 83. Rylko.            ČK: 65. Tóth, 85. Sýkora (oba TJ Unie Hlubina). Branky: 14. Sýkora, 20. Tóth – 35. Tomek, 47., 88. a 90. Rylko. Trenéři: Adámek a Polzer R.

Všechna utkání podzimní části sezony 2018/19:

19.8.                      FKSB - Krnov                                                       4:0

26.8.                      FKSB - Lokomotiva Petrovice                         2:1

30.8.                      Frenštát pod Radhoštěm - FKSB                   0:1

1:9.                        TJ DEPOS Horní Suchá - FKSB                        1:3

9.9.                        FKSB - Těrlicko                                                   6:3

15.9.                      SO Bruntál - FKSB                                             2:3

23.9.                      FKSB - Staříč                                                       3:3

30.9.                      Slavia Opava - FKSB                                         1:1

7.10.                      FKSB - Kravaře                                                   3:2

21.10.                    FKSB - Odra Petřkovice                                    4:2

28.10.                    TJ Unie Hlubina - FKSB                                    2:4