Starší dorost: FKSB - Kravaře

DENIK ST.DOROST

V neděli odehráli starší dorostenci před pauzou (odhlášení TJ Ludgeřovice ze soutěže) poslední zápas s Kravařemi, a podobně jako mladší dorostenci se po vítězství udrželi (mladší se tam probojovali zásluhou většího počtu odehraných zápasů) na prvním místě tabulky KALMAN TRADE krajského přeboru. Opět to bylo drama jako z akčního filmu a bohužel opět způsobené oslabením našeho týmu o jednoho hráče, bohužel našeho špílmachra Jakuba Vidiševského, který po neodpískaném faulu oplácel soupeři. Událost hrubě ovlivnila nejen počet hráčů na hřišti, ale i koncepci trenéra a poměr střídajících hráčů.

Po úvodním, řekl bych, drtivém náporu, kdy domácí družstvo neproměnilo několik brankových příležitosti a podařilo se nám vstřelit jen jednu branku, nás po zásluze hosté potrestali vstřelenou brankou z jejich první střely na branku a pozvolna se začala hra vyrovnávat. Následně došlo k již výše popsanému oslabení domácího týmu a do konce prvního poločasu se ještě hra přelévala z jedné strany na druhou. Hosté povětšinou hrozili po standardních situacích. Přesto se domácímu gólmanovi podařilo po své chybě zneškodnit své přehození hostujícím útočníkem a vytěsnit míč na brankovou konstrukci, z které se to odrazilo do brankového prostoru, a jeden z dobíhajících obránců naštěstí pumlíč odkopl do bezpečné vzdálenosti.

V druhé polovině se obraz hry rapidně změnil a to převážně v návaznosti na přestávku a vyhodnocení hostujícího kouče jak se prosadit proti oslabenému soupeři. Přestože se mužstvo Kravař snažilo, bylo vesměs bezzubé, několik střel mířilo mimo zařízení a další se šance se podařilo zneškodnit brankáři či obraně, která hlavně ve druhém poločase, přestože byla pod tlakem pracovala spolehlivě. Po jednom z mnoha protiútoků domácích došlo k navýšení skóre, zásluhou střídajícího hráče, po pěkné kombinaci. Přesto se průběžný stav za 4 min zase změnil a miska vah se začala naklánět na stranu hostů. V několika momentech utkání nešlo ani rozlišit, že soupeř má o jednoho hráče navíc a po další individuální akci čtvrthodiny před koncem utkání rozhodl napínavou bitvu Tobiáš Ivánek, s kterým ani trenér na začátku do sestavy nepočítal (z důvodu dostatečného počtu hráčů a s ohledem na jeho vytížení u mužů), a to pěknou střelou do protipohybu brankáře.

Bohužel kouč domácích měl připraveno několik variant střídání, ale okolnosti zápasu tyto plány zhatili. Myslím, že je zapotřebí vyzdvihnout snahu, bojovnost, ale i fotbalové kvality celého družstva domácích a zároveň bych rád na pomyslný piedestal slávy postavil Patrika Holaina, který až do svého vystřídání odvedl dle mého názoru nejlepší výkon z řad domácích fotbalistů. Poděkování patří rovněž Davidu Komárkovi, který dle jeho slov absolvoval poslední mistrovské utkání, před ukončením své kariéry fotbalisty.

Sestava: Ducháček – Urbanovský, Tomek „C“, Šťástka, Šebesta – Holain (78. Slezák), Vidiševský, Ivánek, Janáč – Komárek (46. Trojek), Žemla. Další střídající hráči, kteří se nedostali do hry: Foldyna, Mikulík a Sviták. ŽK: 85. Trojek, 86. Slezák, ČK: 33. Vidiševský. Poločas: 1:1, Konečný stav: 3:2. Trenér: Radim Polzer.