ST. DOROST: FKSB - Staříč

DENIK ST.DOROST

V jednom z posledních zápasů 8. kola krajského přeboru dorostu došlo opět, jako již tradičně, k napínavé bitvě mezi domácími borci a hráči Staříče, kteří hlavně v druhé polovině utkání hru velmi přitvrdili (někdy až za hranou fair play) z čehož pramenilo několik zranění domácích hráčů.

Bohužel již sestava domácích se tvořila poněkud za pochodu, jelikož někteří borci jsou nezvěstní celý týden a není po nich ani vidu, ani slechu, další musí dohnat spánkový deficit, ale i přes tyto komplikace se podařilo sestavit jedenáctku hráčů, kteří hlavně v první půli byli aktivní, produktivní a náš dorostenecký fotbal byl dle několika (ne)zaujatých fanoušků ke koukání …

Bohužel hned osmá minuta přinesla první změnu do sestavy, jelikož se náš bek Tomáš Foldyna zranil při srážce se soupeřem v boji o míč a opět si bolestivě zranil již tak dost pochroumané pravé koleno. Následně došlo k přeskupení útočné formace a naše posila z mladšího dorostu Dominik Šebesta se přesunula na místo beka a troufám si říci, že obstála a snad tam byla i nějaká nadstavba. Do útoku přišel nerozcvičený hráč, ale své úlohy v čelní linii se chopil skvěle.

Ve středu hřiště zastoupil vykartovaného Vidiševského, Vojta Kopp a chopil se jí s grácií sobě vlastní, bojoval, rozdával míče a společně s Tobiášem Ivánkem distribuoval dobré míče naší útočné vozbě a hlavně krajním záložníkům. Bohužel v první části úvodního poločasu se nám nedařilo zpřesnit přihrávku na hrotové hráče, a pokud se to již podařilo, nedošlo k podržení pumlíče na polovině soupeře.  Ale úvodní branka našeho nováčka Patrika Holaina z 18. min zaslouží úplné absolutorium, jelikož od rozehrání brankářem, následném posunutí na obránce, dále na záložníka a centr do vápna neuplynulo ani několik desítek vteřin a hlavně se jednalo o vydařenou a pohlednou akci po levé straně našeho hřiště. Tento gól vlil do domácích mnoho sil a i v „oslabené“ sestavě se přesvědčilo, že pokud se fotbalem baví a hrají ho po zemi s dobrou přesností přihrávek, může být fotbal radost jak pro hráče, tak pro diváky. Bohužel se nám podobně jako mladším spoluhráčům v předchozích zápasech nepodařilo udržet koncentraci a myslím, že i po zbytečné ztrátě, došlo k rychlému centru hostů a zakončení hostujícího hráče do naší sítě. Přesto se kluci vzchopili a opět po necelé čtvrthodině navýšili svůj náskok o další branku, o kterou se postaral dalekonosnou střelou Vojta Kopp. Navýšení skóre zařídil snaživý Tomáš Janáč ještě před přestávkou a do kabin se odcházelo s dvoubrankovým  rozdílem.

Druhá polovina začala kuriózně, jelikož rozhodčí udělil kapitánovi hostí žlutou kartu za pozdní příchod na hrací plochu a „kecy“ a následně se tato skutečnost projevila i v samotném závěru utkání, jelikož hostující hráč po dalším z nevybíravých zákroků těsně před koncem zranil domácího gólmana. Druhá půle byla z pohledu FKSB již trochu horší a výrazně se to změnilo po nedorozumění v obraně domácího družstva, které váhalo s odkopem a soupeři se podařilo snížit na rozdíl jedné branky.

Po několika minutách hráč hostů surově a bezohledně atakoval kapitána domácích, který musel nuceně vystřídat a na jeho místo se posunul autor druhé branky domácích. Jeho místo zaujala posila z mladšího dorostu, a přestože měl od trenéra přislíbeno hráč s číslem 9, že mu umožníme střídání cca kolem 60. min., shodou okolností musel vydržet až do závěrečného hvizdu rozhodčího, který bohužel akceptoval surovou hru soupeře. Tímto bych ještě jednou rád poděkoval Ivánkovi, který po náročném sobotním utkání mužů absolvoval celé utkání i u dorostu.

Následný tlak hostí se domácím nepodařilo udržet a po centru kapitán hostů před svým vyloučením srovnal stav utkání a dle mého názoru na nezaslouženou remízu. Přesto musím všem hráčům FKSB poděkovat za kvalitní výkon, obětavost, bojovnost a hlavně fotbalovost, kterou jsme převyšovali hosty, kteří se v druhé půli uchýlili pouze k nakopávaným míčům.

Sestava: Ducháček – Urbanovský, Tomek (K - 63. Bártek), Šťástka, Foldyna (8. Trojek, 90. Mazůch) – Holain (52. Slezák), Kopp, Ivánek, Janáč – Šebesta, Komárek. Zbývající hráči na lavičce: Buchta, rovněž jako AR1. Poločas: 3:1, Konečný stav: 3:3, Branky: Holain, Kopp a Janáč.