Starší dorost: FKSB - Petrovice

DENIK ST.DOROST

V neděli na těžkém terénu a za nepříznivého počasí sehráli starší dorostenci druhé utkání na domácím hřišti s Lokomotivou Petrovice.

Na úvod utkání měli naši hráči velkou brankovou příležitost a posléze i hráči soupeře, ale ani jedna z nich nebyla proměněna. Soupeř následně přebral iniciativu na své kopačky, ale po 10 min došlo k vyrovnání hry a z mého pohledu i k pozvolnému přehrávání soupeře. Opět si naši borci připsali několik vyložených brankových situací, ale na těžkém a bahnitém terénu, za stálého deště docházelo k nepřesnostem v rozehrávce. Přesto se domácímu družstvu podařilo vstřelit úvodní branku utkání po faulu na našeho útočníka. Ze značky pokutového kopu ji s jistotou umístil Jakub Vidiševský, který v tomto utkání projevil zvýšenou kvalitu oproti úvodnímu utkání. Domácí brankář ukázal svou jistotu a správně postavené tyče a po zásluze byl i v předchozí den na lavičce A týmu FKSB.

Do druhé půle došlo ke změně v obranné řadě, kde se Tomáši Foldynovi nedařila rozehrávka a na hřiště přišel kovaný stoper, který odehrál svůj poločas na kraji obrany. V druhém poločase se opět hra přelévala z jedné strany na druhou s několika světlými momenty na obou stranách vymezené plochy, kde ale nakonec soupeř po faulu domácího kapitána vstřelil totožně jako domácí hráč v prvním poločase branku z penalty. Opticky se mi zdálo, že větší iniciativa je na straně domácích dorostenců, ale možná do několik fanoušků vidělo trochu rozdílně.

Přesto se po jedné standardní situaci opět radovalo domácí mužstvo, kde trenér vytáhl z kapsy (lavičky) uzdraveného žolíka a po několika desítkách minut pobytu na hřišti vstřelil rozhodující gól svou oblíbenou kudrnatou hlavou.

Bohužel na tomto terénu nebylo možno ukázat naše přednosti, např. dobrou kombinaci, ale jen bojovnost a nadšení někdy v budoucnu nemusí stačit. Přesto musím všechny hráče pochválit, že těžký zápas zvládli.

Sestava: Ducháček – Urbanovský, Tomek, Kopp, Foldyna (46. Šťástka) – Trojek, Ivánek, Vidiševský, Janáč – Komárek (88. Ivanov), Sviták (67. Slezák). Z lavičky vše sledoval trenér Adámek, od pomezní čáry Radim Polzer a hráči Kuča a Prak, kteří se tento zápas nedostali na hřiště. Poločas 1:0. Konečný stav: 2:1, Branky domácích: Vidiševský (pen.) a Šťástka.