Dorost mladší + starší vs Slavia Opava

DENIK ST.DOROST

Nedělní výjezd do nově ligového slezského města byl pro dorostence úspěšný pouze z ½ poloviny, jelikož po matném výkonu si starší dorostenci přivezli zaslouženou porážku, přestože konec zápasu se snažili v parném „létě“ zdramatizovat.

Ale pěkně popořádku. Na suchém pažitu, který by si zasloužil trochu vody, se v prvním poločasu odehrával z naší strany pěší fotbal a domácí mužstvo si pozvolna vytvářelo herní převahu, byť po rušivých protiútocích hrozilo i brance domácích nebezpečí (nastřelená tyč). Sestava, která opět notně prořídla, si v tomto zápase vypomáhala mladšími spoluhráči a po prostřídání se některým jednotlivcům podařilo najít zbytky sil a příchod nových hráčů vlil do žil více rychlosti, kombinace a nakonec i vstřelený gól, který ovšem již jen zkorigoval konečný stav. Rovněž domácí po třetí vstřelené brance zvolnili své tempo, a dovolili, jak je uvedeno již výše nadechnout se hostujícímu mužstvu k závěrečnému náporu. Bohužel nás opět zradila koncovka (nastřelené břevno) a vynikající zákrok brankáře, po sólu našeho nejvyššího hráče na hřišti.

Sestava: Ducháček – Urbanovský, Kopp, Šťástka, Prak – Dokoupil (46. Bártek), Vidiševský (K), Janáč, Pivovar – Komárek, Mazůch (69. Ivanov). Poločas: 1:0, Konečný stav: 3:1. Branka: 83. Vidiševský, Trenér: Tatay. Zdravotník, masér, lékař, fyzioterapeut: Jan Tomek.

Mladší část osazenstva výletního autobusu, vypraveného z krajského města, se málem předem unavila ještě než rozhodčí zapískal do píšťalky, jelikož se v pravé poledne „poctivě“ rozcvičovali na tréninkovém hřišti. Začátek zápasu snad i podle toho vypadal, a již v 9. min obdržela squatra FKSB první branku. Obraz hry na fotbalovém pažitu vyzníval v úvodních minutách ve prospěch domácího týmu, ale postupně se hra začínala vyrovnávat a ke konci poločasu se již definitivně převrátila a to i zásluhou vstřeleného gólu do šatny. Druhá půle začala stejně jako hra na konci prvního poločasu a miska vah se pomalu přesouvala na hostující kopačky. Následně přibližně v desetiminutových intervalech vsítilo hostující mužstvo tři branky a určilo tak i ráz celého utkání, přestože i domácí mužstvo si vytvořilo několik zajímavých situací (po převážně sólových akcích).

Sestava: Kuča – Dokoupil, Novák, Prak, Mikulík – Kaboň, Ivanov (K), Bártek, Golka – Slezák, Ducháček. Střídající hráči: Janáč, Kopp, Urbanovský. Poločas utkání: 1:1. Konečný stav: 1:4. Branky: 39. Kaboň, 47. Slezák, 61. Bártek a 77. Kopp. Trenér: Tešnar.