Dorost starší + mladší vs Frenštát

DENIK ST.DOROST

Sobotní mistrovské utkání s Frenštátem pod Radhoštěm začala naše jedenáctka fotbalistů náporem a již v první minutě po chybě hostující obrany docílila branky, a mohla ho navýšit, ale rozhodčí dost nesmyslně branku neuznal pro domnělý ofsajd. Naši hráči, ale přesto po několika minutách navýšili vedení o jednu branku a úvodní čtvrthodinka vyzněla jasně ve prospěch domácího týmu, který vstřelil ještě další gól, a se soupeřem to vypadalo neslavně. Bohužel i on po drobném zaváhání snížil a do poločasu domácím ještě soupeř zkomplikoval a zdramatizoval první poločas tohoto utkání svou druhou brankou. Přesto ještě do poločasu domácí opět navýšili náskok a po přestávce se už hrál bezstarostný fotbal opět s více nepřesnostmi na straně domácích a na straně hostujícího družstva s množstvím nakopávaných míčů. Diváky potěšilo nebývalé množství branek, skoro jako na hokeji, a přestože padlo v celém utkání 9 branek, našli se na každé straně hřiště pouze dva střelci. V závěru zápasu ještě dosáhl náš kapitán na hatrick, podobně jako náš útočník, kterého zrovna vypustili z klece a dnes rozděloval smrtelné údery nikoli rukou, ale nohou (pravou, i když někdy to vypadá na obě levé…).

Sestava: Ducháček – Urbanovský, Kopp, Šťástka, Šebesta – Dokoupil (81. Sviták), Vidiševský (K), Tomek, Janáč – Komárek, Pivovar. Branky: Komárek a Vidiševský po 3. Trenér: František Tatay. ŽK: 54. Vidiševský. Poločas: 4:2, Konečný stav 6:3.

Další utkání sehrají dorostenci se Slavií Opava na hřišti slezského soupeře dne 27. května 2018 s odjezdem autobusu v 8.00 hod. ze hřiště ve Staré Bělé.

Mladší dorostenci porazili stejného soupeře 3:0 hlavně zásluhou dobré obrany, která po dlouhé době neobdržela žádnou branku a rovněž s věkovou převahou nad hostujícími fotbalisty, kteří měli několik nebezpečných situací, které neproměnili. Jelikož hlavní opory Dokoupil a Šebesta odehráli dobrý zápas za naše starší družstvo, dostali příležitost opět někteří jednotlivci ze starších žáků a jednomu z nich se podařilo dokonce vstřelit i gól. Bohužel skóre mohlo být navýšeno a rozdíl měl být vyšší, ale nepodařilo se proměnit několik samostatných úniků a hostující gólman by byl asi vyhlášen nejlepším hráčem hostí.

Bohužel v 63. minutě se zranil Tomáš Foldyna po jednom z hlavičkových soubojů a musel být ošetřen naší zdravotnicí a následně byl převezen rychlou záchrannou službou do nemocnice. Naštěstí nedošlo k žádnému poškození páteře a měl by být již v domácím prostředí.

Sestava: Kuča – Vítek, Prak, Novák, Foldyna – Kaboň, Bártek, Mikulík, Sviták – Ivanov, Slezák. Střídající hráči: Buchta, Golka a Košař. Trenér: Ondřej Tešnar. Zdravotník: pí Ducháčková (samozřejmě za celoroční dohled ji děkujeme a počet vypotřebovaných chladících sprejů až nemůže ani spočítat). Branky: Slezák, Golka po 1 a vlastní Tuček (FpR). Poločas: 3:0, Konečná stav: 3:0.