Dorost starší + mladší vs Kravaře

druzstvo dorost starsi2018

V první májový den konečně FK Stará Bělá srovnala své resty a dorostenci sehráli odložené kolo s kvalitním soupeřem, který podobně jako loni měl problémy s včasným příjezdem na zápas (loni porucha autobusu, letos pro jistotu autobus nepřijel vůbec). Přesto po krátkém rozcvičení vstoupil soupeř do zápasu aktivně, stejně jako domácí tým. Každé mužstvo mělo svou vyloženou brankovou příležitost, a to v obou poločasech, ale bohužel brankáři a střelci byli dnes proti. Za domácí tým neproměnil dvě vyložené šance David Komárek (jedna skončila na tyči), přesto se jednalo z obou stran o kvalitní zápas, kde se obě družstva snažila o kombinační hru. Samozřejmě nějaké nepřesnosti, nedůraz v osobních soubojích se v průběhu hrací doby vyskytl, ale neměl ani na jedné straně fatální následky.

To se již nedá říci o rozhodčím, který dle mého názoru ovlivnil konečný výsledek utkání, nepochopitelným rozhodnutím, kdy po faulu na domácího stopera nechal výhodu, gólman domácích měl míč v držení a následně po oplácení (lehkém postrčení rukou hostujícího útočníka) zapískal přímý kop zpoza hranice šestnácti metrů. Bohužel tento verdikt nepochopil ani jeden z trenérů, jelikož pokud měl být zapískán faul či nesportovní chování, které se stalo ve vymezeném prostoru, musel by pan rozhodčí (či spíše dítě) ukázat na penaltový puntík, jelikož odstrčení proběhlo uvnitř pokutového území. Zarážející je rovněž skutečnost, že delegován na zápas krajského přeboru byl rozhodčí a zároveň hráč (dorostenec), který v sobotním utkání nastoupil za FK Staříč, tzn., že stejná osoba hraje a píská stejnou soutěž, což dle mého názoru odporuje smyslu fair play (ale asi nikdo v komisi rozhodčích FAČR nad tím neuvažuje).

Musím poděkovat domácím hráčům za odvedený výkon a snad v dalších mistrovských zápasech přinese dobrý výkon, alespoň nějakou bodovou odměnu.

Sestava: Ducháček – Foldyna, Kopp, Šťástka, Urbanovský – Pivovar, Vidiševský, Tomek, Janáč – Mazůch, Komárek. Trenér: Tatay. Konečný stav: 0:1 (poločas 0:0).

Mladší dorost nastoupil opět v pozměněné sestavě, doplněné o tři starší žáky, kterým patří poděkování a také proti soupeři, který je na předních příčkách v této věkové kategorii. Bohužel musím konstatovat, že i dnes stála kvalita soupeře nad naše síly, a podařilo se jen první půlhodinu udržet nerozhodný výsledek a pak došlo k několika tragických chybám a soupeř se dostal do trháku o tři branky. A jak byl ukončen první poločas začal i ten druhý, a co je nejdůležitější postupně se začala vytrácet i bojovnost a soudržnost kolektivu.  Organizace hry byla rázem ta tam a jen na některých jednotlivcích bylo znát, že si chtějí zahrát fotbal a odvést kvalitní sportovní výkon. Konec první půle rozhodla pětiminutovka, začátek druhého poločasu rozhodlo přesně šest minut a další tři branky.  Poté se podařilo nejaktivnějším domácím hráčům alespoň snížit a upravit skóre, ale i přesto už nebylo v silách celého družstva korekce ve větším množství, ale naopak ještě jednou inkasovali.

Sestava: Kuča – Foldyna, Prak, Mikulík, Vítek – Buchta, Ivanov, Bártek, Šebesta – Slezák, Dokoupil. Střídající hráči: Ducháček, Golka, Novák. Trenér: Tešnar. Branky: Dokoupil, Ivanov. Konečný stav: 2:7 (poločas 0:3).