Dorost starší + mladší vs Staříč

druzstvo dorost starsi2018

V sobotním utkání, s předním celkem tabulky krajského přeboru, odehráli starší dorostenci vyrovnané utkání, po dramatickém závěru nakonec s úspěšným koncem a třemi body do tabulky pravdy, ale bohužel zase o jednoho hráče méně do dalšího zápasu, v návaznosti na červenou kartu z 85. min. zápasu.

V úvodu mistrovského zápasu měla Stará Bělá mírnou převahu, která vyvrcholila brankou kapitána týmu. Bohužel částečně se domácí přizpůsobili nakopávaným míčům soupeře a chlapcům ze Staříče se podařilo před přestávkou ještě srovnat stav utkání, a stále se drželi dlouhých nakopávaných míčů. Tímto trpěla naše záloha, která byla v určitých fázích utkání tímto stylem částečně mimo hru. Z naší strany byla snaha o kombinační hru, ale každá nepřesnost a ztráta míče vedla k opakovanému přetížení naší obrany.

Druhá půle ve znamení stejného způsobu boje jako v obraze prvním, jen se našim fotbalistům po několika rohových kopech podařilo ohrozit branku soupeře, včetně nastřeleného břevna a skoro gólové hlavičky, kterou zázračně zneškodnil brankář hostujícího mužstva. A jelikož se říká, do třetice všeho dobrého, podařilo se našemu stoperovi vstřelit vítěznou branku čtvrt hodiny před koncem utkání. Bohužel jak jsem uvedl již v úvodu, bylo domácí družstvo oslabeno po vzájemné potyčce se stoperem hostí o jednoho hráče, který společně s protivníkem obdržel červenou kartu. Nejhorší výkon a to již opakovaně podal hlavní rozhodčí, který způsobil, že se z fotbalu stala „bramboračka“. Vše vyvrcholilo někdy až zákeřnou hrou soupeře, např. atakem na domácího brankáře, skluzem na záložníka domácích atd.

Hráčům patří poděkování za dobře odvedenou práci, a pokud by se výkon z tohoto utkání podařilo zopakovat a ještě vylepšit, nemůže pak starší dorost starobělského fotbalu patřit do spodních pater tabulky.

Sestava: Ducháček – Prak, Kopp, Šťástka, Urbanovský – Pivovar, Tomek, Vidiševský (K), Janáč – Komárek, Sviták. Branky: Vidiševský, Šťástka. ŽK: Janáč, ČK: Sviták, Trenér: František Tatay. Konečný stav: 2:1 (poločas 1:1)

Mladší dorost odehrál rovněž dramatické utkání, bohužel se špatným koncem, přesto po celou dobu utkání udržoval vyrovnanost souboje, které bylo v druhém poločase ovlivněno úbytkem sil hráčů, kteří odehráli celé utkání staršího dorostu. I tady platila stejná hra soupeře jako u starších vrstevníků. V prvním poločase po obranném zákroku došlo ke zranění našeho stopera, který musel ze zápasu odstoupit. Utkání bylo ovlivněno rychlou úvodní brankou z přímého kopu hostujícího týmu, ale i naši mladší dorostenci našli rychlou odpověď a o několik minut později bylo skóre srovnáno. Opět nám pomohl jeden starší žák a i u této kategorie musím poděkovat všem účastníkům. Na závěr si dovolím jen jedno konstatování. Tvořivý záložník domácích má dobrou kopací techniku, jen je u něj zapotřebí nabrat fyzickou kondici a někdy na úkor krásy zrychlit hru. Ale doufám, že s přibývajícím časem tomu bude stále lépe.

Sestava: Kuča – Vítek, Prak, Ducháček, Foldyna – Urbanovský, Šebesta, Bártek, Ivanov (K) – Dokoupil, Slezák. Střídající hráči: Buchta, Kopp. Střelec branky Dokoupil. Konečný stav: 1:3 (poločas 1:2), Trenér: Ondřej Tešnar.