Dorost starší + mladší vs Těrlicko; MFK Havířov

druzstvo dorost starsi2018

Starší dorost

Dne 18. dubna byla odehrána dohrávka 16. kola na hřišti Těrlicka, která skončila vítězstvím domácího mužstva 3:1, když naši starší dorostenci hned v úvodních minutách neproměnili množství vyložených brankových příležitostí a rovněž v průběhu zápasu toto prokletí nezlomili. Korigování výsledku se podařilo mužstvu až na úplném konci zápasu.

Sestava: Ducháček – Urbanovský, Kopp, Šťástka, Prak (61. Mazůch) – Sviták, Tomek, Janáč, Pivovar – Komárek, Vidiševský(K).  Branka: Vidiševský. Trenér: Tatay.

Tuto sobotu odehráli starší dorostenci zápas s prvním mužstvem soutěže, MFK Havířov, a po katastrofálním začátku, kdy ihned v úvodní minutě obdrželi branku, byl tým následně po celý první poločas důstojným soupeřem, a oproti vloženému zápasu v průběhu týdne, se klukům podařilo vstřelit v úvodní půli dvě branky a i celkový obraz hry, který vycházel ze zabezpečené obrany a překvapil domácí fotbalisty. Bohužel druhá půle začala opět špatně, jelikož po zbytečném faulu v pokutovém území se hra i stav vyrovnal a pozvolna začal přecházet na stranu soupeře. Následně naši fotbalisti přestali hrát, začali se více soustředit na diskusi s rozhodčím, které vyvrcholilo po třetím gólu domácích, kde si soupeř větším důrazem (možná i na hranici faulu) pomohl uklidňující brankou. Další průběh střetnutí již byl plně v režii domácího týmu, přesto docházelo k ohrožení domácí svatyně. Soupeř využil silné lavičky a několika střídáními si pomohl v teplém počasí změnit a ještě navýšit tempo hry, které korunoval dalšími vstřelenými góly.  Myslím, že i celková disciplína hostujícího mužstva by se měla zlepšit, hlavně ve vzájemných vztazích na hřišti mezi samotnými spoluhráči.

Sestava: Ducháček – Prak (70. Ivanov), Kopp, Šťástka, Urbanovský – Sviták, Tomek, Janáč, Pivovar – Komárek, Vidiševský(K). Branky: Sviták a Vidiševský. Poločas 1:2, Konečný stav: 5:2. Trenér: Tatay.

Mladší dorost

Rovněž mladší spoluhráči mají za sebou anglický týden a i oni mají tento týden v nohách už druhý zápas. Ve středu odehráli remízové utkání s Těrlickem, když ještě minutu před koncem drželi výhru ve svých rukou. Bohužel rozhodčí nezvládnul svou roli a ze zápasu vytvořil bramboračku. Rovněž naši hráči, inspirováni různými televizními přenosy, začali utkání nesportovně zdržovat a vše vyvrcholilo při odchodu do kabin, kde vše zakončili nedůstojným chováním vůči majetku domácího mužstva.

Sestava: Kuča – Vítek, Prak, Mikulík, Novák – Kroutil, Kaboň, Bártek, Dokoupil – Slezák, Ivanov(K). Střídající hráči: Buchta, Kopp, Urbanovský. Střelci: Ivanov 2, Kopp 1. Poločas: 2:1, Konečný stav: 3:3. Trenér: Tešnar.

Dnes se utkání proti čelnému představiteli naši soutěže podařilo jak herně tak výsledkově (mohlo to být i o kousek lepší, tj. o dva body) a v horkém letním počasí vydali naši fotbalisti ze sebe vše, co mohli, a jelikož si nemohli pomoci s hráči starších žáků, vyjma jednoho, podařilo se jim sehrát povedené utkání a být plnohodnotným soupeřem mladšímu dorostu MFK Havířov. Překvapivě hlavně v první půli dle mého názoru byli i opticky lepším mužstvem a měli i jednu velmi slibnou příležitost rozhodnout vyrovnané utkání na svou stranu po rohovém kopu Milana Slezáka, kde míč skončil na brankové konstrukci a za připomenutí stojí hlavně vynikající výkon Tomáše Foldyny, který ukázal všem, že i bez pravidelného fotbalového tréninku (není to samozřejmě návod pro ostatní) lze projít přes celé hřiště a zakončit svou akci střelou, která bohužel neskončila brankou, ale zasloužila minimálně potlesk na otevřené scéně. Dalším světlým momentem je nasazení Matěje Ducháčka a pomoc Pepy Buchty, který měl za sebou dnes již jeden zápas.

Sestava: Kuča – Vítek, Prak, Mikulík, Foldyna – Buchta, Šebesta, Ivanov(K), Dokoupil – Ducháček, Slezák. Střídající hráči: Janáč, Urbanovský. Konečný stav: 0:0. Trenér: Tešnar.