Dorost starší + mladší vs Petřkovice

druzstvo dorost starsi2018

Po páteční předehře a výhře našich mužů v krajském přeboru se i následující den výsledkově podařil, jak u starších, tak u mladších dorostenců, byť předvedená hra hlavně u našich mladších fotbalistů byla devalvována soupeřem, který nastoupil pouze s devíti fotbalisty.

V prvním sobotním domácím utkáním začalo 19. kolo krajského přeboru dorostu, kde trenérovi opět chyběl jeden ze členů základní jedenáctky, ale i přesto se po srdnatém boji podařilo misku vah převážit na naší stranu Hlavně ve druhém poločase to slovy trenéra bylo o tom, kdo vstřelí rozhodující druhou branku.

Obranná řada hrála opět v jiném složení, kdy se nám do zápasu zapojil navrátilec z marodky Matyáš Urbanovský, ale vypadl nám Tomáš Janáč. Přesto se v tomto utkání obrana nedopouštěna fatálních nedorozumění jako v minulém utkání a hlavně při rohových kopech soupeře se vyznamenal Roman Šťástka, který se svou buldočí povahou se prosazoval při standardních na obou stranách hřiště. Rovněž gólman přispěl svým přičiněním o dobrý výsledek, jen jeho rozehrávku je třeba více zpřesnit, hlavně co se týče výkopů z ruky.

Záložní řada plnila své povinnosti, byť se samozřejmě i tady najdou mezery, jako byla nepřesná rozehrávka (terén je těžký již sám o sobě) a hlavně nekomunikace s obranou, kde v určitých pasážích utkání docházelo k nepřebírání správných hráčů soupeře a z toho plynoucí přečíslení. Musím, ale vyzdvihnout stále se lepšícího Jana Tomka, který se snaží čistě odzbrojit soupeře od míče a rovněž jeho aktivitu směrem dopředu je nutno ocenit. V tomto směru je velkým konkurentem na tomto postu pro již výše zmíněného chybějícího dorostence a doufám, že jejich vzájemná rivalita, bude ku prospěchu mužstva a vybičuje je k co nejlepším výkonům v jarní části. Pravá strana zálohy se snažila o rychlé kontry do obrany protivníka, druhá strana to podpořila spíše více kombinační hrou, někdy na úkor rychlostí, a hlavně u Jáchyma Pivovara jde vidět deficit v tréninkových dávkách. Naopak jeho spoluhráč z kraje zálohy se někdy musí soustředit více na obrannou činnost.  Kapitán družstva má stále svou kvalitu, opět jsou tady jen někdy lehce ztracené míče, na druhou stranu je to kompenzováno skvělou rozehrávkou a překvapivou přihrávkou a dobrou střelou.

Útočná vozba se může zapojovat více do rozehrávky, hlavně Filip Mazůch měl dosti nepřesných přihrávek a převážně v osobních soubojích neumí prodat svou vysokou postavu a spíše by se to dalo přirovnat k baletu nikoli k tvrdé, ale férové hře. Další náš útočník stále nemůže protrhnout střeleckou smůlu a uplatnit své rychlé nohy, ale naopak umí prodat svou přednost, tj. dobré krytí kulatého nesmyslu.

A jelikož nás čeká anglický týden budeme se těšit na další zlepšené výkony našeho družstva v Těrlicku a následně s lídrem soutěže MFK Havířov.

Na závěr jsem vám ještě nesdělil výsledek domácího zápasu, který po nerozhodném poločase, rozhodl brankou z 69 min. kapitán týmu.

Sestava: Ducháček – Urbanovský, Kopp, Šťástka, Prak – Sviták, Tomek, Vidiševský (K), Pivovar – Mazůch (73. Ivanov), Komárek.

Střelec mužstva: Jakub Vidiševský 2x. Trenér: František Tatay. Poločas 1:1. Celkový stav: 2:1.

Mladší dorost:

Tým mladších dorostenců doplněný o tři starší žáky, kteří si postupně zkoušejí hru s fyzicky vyspělejšími chlapci, podal dobrý výkon, bohužel jak jsem již uvedl v úvodu znehodnocený soupeřem, který nastoupil pouze s devíti fotbalisty a mnozí z nich měli za sebou rovněž utkání staršího dorostu a v případě plného počtu by byli více než zdatným protivníkem.

Největším nedostatkem je nekoncentrovanost po celé utkání, jelikož svěřencům trenéra Tešnara se daří dodržovat taktické pokyny pouze po dobu jedné vyučovací hodiny, což je hrozně krátká doba pro kvalitní výkon po celých 80 min.

Musím vyzdvihnout výkon Ondřeje Bártka, který pěknou individuální akcí ukázal jaký je v něm potencionál. Nesmí, ale usnout na vavřínech a někdy musí trochu zjednodušit plynulost hry. Za upozornění stojí předvedená hra Tomáše Foldyny, který i přes dlouhou absenci fotbalových zápasů má dobrou hru tělem, rychlost a v sobotním zápase rovněž i tah na branku. Fotbalový zápal hlavně v prvním poločase byl velmi dobrý, bohužel s přibývajícím počtem branek klesal přímou úměrou s koncem utkání. Své si odpracoval Jan Dokoupil, Tomáš Kaboň a nový kapitán Brian Ivanov, který zastupoval zraněného Dominika Šebestu. Potěšením byla hra stopera Michala Mikulíka i přesto, že došlo k několika nepřesnostem a nedůrazu v jeho hře. Přesto musím pochválit i samotné starší žáky, kteří zápas pojali odpovědně a někteří i za krátkou dobu prokázali své přednosti a nebojácnost a myslím, že s přibývajícími minutami bude stoupat i jejich výkon a bude to kvalitní příprava pro pozvolný přechod o kategorii výše.

Sestava: Kuča – Foldyna, Prak, Mikulík, Vítek – Kaboň, Dokoupil, Bartek, Golka – Ivanov (K), Slezák.

Střídající hráči: Kopp, Košař, Nedbal, Sviták, Urbanovský. Branky: Bártek a Dokoupil 2, Ivanov 1. trenér: Ondřej Tešnar. Poločas a konečný stav: 5:0.

Poděkování patří rovněž všem fanouškům, rodičům a funkcionářům klubu.

Žádám rovněž o úhradu všech splatných závazků (měsíčních příspěvků) za uplynulé čtvrtletí (leden – březen 2018) a složení zálohy (vratné při vrácení bundy) ve výši 300,- Kč (klubová bunda).

Dne 18. dubna 2018 je pro hráče na pondělním a úterním tréninku v Proskovicích připravena omluvenka do školy na tento den a to od 10.40 hod. z důvodu přeloženého mistrovského zápasu s Těrlickem. Odjezd autobusu je ve 13.00 hod. (sraz na hřišti ve Staré Bělé).