Dorost mladší + starší vs FC SO Bruntál

logo zapas

Starší dorost:

Po dlouhé zimní pauze vstoupilo družstvo starších dorostenců do krajského přeboru, po nejdelší cestě v tomto ročníku do Moravskoslezského Kočova, kde se utkali s FC SO Bruntál jež se nachází ve vrchních patrech tabulky po uplynulé podzimní části soutěže.

Vstup do utkání byl z naší strany vynikající, kde jsme soupeři nedali v úvodních minutách prostor pro ohrožení naší branky a naopak se naši dorostenci pokoušeli o atak soupeřovy branky. Bohužel po úvodní čtvrthodince začalo docházet před našim pokutovým územím ke zbytečným faulům a z následujících přímých kopů docházelo k ohrožení naši svatyně.

Krajní záložníci několikrát nebezpečně vystřelili, zapojovali se do hry, tak jako celé mužstvo, jen centry z křídelních prostorů a celková finální přihrávka našim hráčům nevycházela. V několika našich nadějných situacích nám míč uskočil, nebyl správně zpracován či došlo k neporozumění mezi spoluhráči.

Druhý poločas utkání byl podobný tomu prvnímu, jen již více příležitostí mělo i domácí mužstvo, hlavně jejich nejmenší, a také nejrychlejší hráč. V zadních řadách se začalo kupit více nepřesností a ztrát balónů.

Bohužel první branka padla po nepřesnosti v útočné fázi a o deset minut později padla druhá branka utkání po trestuhodné chybě našeho stopera, přestože po celý zápas jsme byli důstojným soupeřem a výsledek neodpovídá skutečnému stavy hry.  Za chyby se platí a naše mužstvo doplatilo na individuální chyby jednotlivců. Opět docházelo z naší strany k neproměnění jasných brankových příležitostí, což se projevovalo rovněž v přípravných zápasech na jarní část sezóny.

Sestava: Ducháček – Janáč, Kopp, Šťástka, Prak – Sviták, Tomek, Vidiševský (K), Pivovar, Komárek (77. Ivanov) a Mazůch (63. Dokoupil). Poločas 0:0. Konečný výsledek 0:2. Trenér: František Tatay.

Mladší dorost:

Mladší dorostenci nastoupili proti kvalitnímu soupeři v sestavě, která byla doplněna o tři hráče z družstva starších žáků a několik jednotlivců, kteří absolvovali zápas starších dorostenců, a přestože po celé utkání tahali za kratší konec, byla na našich mladších fotbalistech vidět snaha se na hřišti poprat o co nejlepší výsledek. Bohužel vlastní branka ihned v úvodu utkání určila ráz celého střetnutí. Náš pravý krajní obránce v prvním poločase rychlostně nestačil na náběhy protihráčů a tím začalo docházet k přečíslování a přehrávání naší nekompaktní obrany. V průběhu druhého poločasu již došlo ke zlepšení, ale naopak někteří další spoluhráči kupili nepřesnosti jak v rozehrávce tak při snaze o kombinační hru. První poločas byl ukončen pro nás přijatelným skóre, kdy se našemu družstvu po krásné akci podařilo snížit chytrou brankou naší nové akvizice. Rovněž se projevila nesouhra naší jedenáctky v návaznosti na nedostatečnou fyzickou připravenost spojenou s nedostačující docházkou na tréninky v zimním přípravném období. Druhá polovina utkání již měla jednoznačný průběh a marná byla snaha naší ekipy.

Konečný výsledek je objektivním posouzením hry našeho protivníka. Na závěr musím konstatovat, že se opět prokázalo, že náš brankář je muž na svém místě a hněv je špatný rádce (platí pro našeho stopera). Zlepšení musí hlavně dojít v organizaci hry a dodržování pokynů trenéra.

Sestava: Kuča – Mikulík, Prak, Foldyna, Vítek – Dokoupil, Šebesta(K), Bártek, Kaboň – Ivanov a Slezák. Střídající hráči: Buchta, Kopp, Kubala, Novák a Sviták. Trenér: Ondřej Tešnar. Poločas 2:1, Konečný výsledek 6:1. Branka hostujícího mužstva: Milan Slezák.