Finále Ostravské Zimní ligy – starší dorost

druzstvo dorost turnaj12 2017

Dne 11. března 2018 za pěkného jarního počasí bylo odehráno finále Ostravské Zimní ligy. Soupeř, TJ Klimkovice, hrál v prvních minutách bez jednoho hráče, který nastoupil až od 10 minuty, a mezitím FKSB zatlačila soupeře na jeho vlastní polovinu a zároveň protivníka fotbalově přehrávala, ale z několika úvodních akcí bohužel naši kluci vytěžili pouze jednu branku, kterou vsítil Brian Ivanov již ve druhé minutě zápasu. Další fotbalové akce se již v prvním poločase nepodařilo FKSB zužitkovat a z protiútoku jsme obdrželi vyrovnávací branku, přestože obraz hry vyzníval jednoznačně v náš prospěch. I nadále jsme měli několik velmi dobrých brankových příležitostí, včetně kvalitní mezihry. Útočné vozbě se nedařilo distribuovat přesnější přihrávky a všem ofenzivním hráčům se nedařilo v koncovce, kde situace vyžadovala jen chladnější hlavu a trochu rozvahy. Počet střel vyzníval jednoznačně v náš prospěch, ale ani rohovými kopy se brankový poměr neotočil na naší stranu.

Druhý poločas byl zrcadlem poločasu prvního jen s tím rozdílem, že ke konci zápasu se soupeři podařilo získat jednobrankový náskok, kde po nešťastné teči vcelku jednoduché střely si náš hráč vsítil vlastní branku. Ovšem po několika minutách se opět hrálo vlastně od začátku, jelikož David Komárek vstřelil regulérní branku a nakonec mohl mít i poslední slovo, ale tak jako v celém zápase se mu nepodařilo vícekrát překonat domácího gólmana.

Dle pravidel Zimní ligy musel rozhodovat souboj ze značky pokutového kopu, kde za FKSB neproměnil penaltu Kuba Vidiševský, následující exekutor za hostující družstvo, Dominik Šebesta ano. Na dalšího v pořadí již nedošlo a můžeme soupeři jen pogratulovat k prvnímu místu v turnaji.

Sestava: Kuča – Urbanovský, Kopp, Janáč, Šebesta (50. Kroutil) – Sviták, Vidiševský „C“, Tomek, Pivovar – Ivanov (30. Prak), Komárek. Střídající hráči: Kroutil, Prak, Šebesta, Vítek. Branky: Ivanov a Komárek. Trenéři: Tatay a Tešnar.

Děkuji za podporu fanoušků FKSB, jmenovitě Janáč, Kopp, Prak, Šebesta, Tomkovi a sestra Briana. Do klubové pokladny FKSB získalo odměnu 1.000,- Kč a pohár za druhé místo v Ostravské Zimní lize.