Přátelské utkání - st. dorost

druzstvo dorost turnaj12 2017

Další utkání Zimní ligy bylo úspěšné jak výsledkově tak herně, přestože se vždycky dají najít v této kategorii nedostatky. Bohužel sestavu družstva ovlivnila chřipková epidemie v našem mužstvu a trenér musel před zápasem notně improvizovat. Těší mne účast dalších hráčů, kteří se pozvolna zapojují do tréninkového procesu v zimní přípravě.

Nyní již k samotnému průběhu prvního poločasu. Z počátku byla naše hra neurovnaná a hráči působili nekoncentrovaně a někteří až zakřiknutě. Následně po obdržené brance, před kterou měla naše ekipa pozvolnou převahu, která byla zapříčiněna hlavně v zapojení více jednotlivců do kombinace, hlavně oproti minulému zápasu, a větší přesností přihrávek a celkovému pohybu hráčů po vymezené ploše.

Jelikož naše obrana hrála opět v jiném složení, než v předchozích zápasech, kde jediný stabilní člen na své pozici byl Matyáš U., vykazovala hra na začátku dost nepřesností a hlavně nejistoty v přebírání útočníků soupeře.

Postupně naše záloha s kapitánem mužstva začala převyšovat formaci protivníka, a začali jsme si vytvářet několika pěknými kombinačními akcemi dostatek brankových příležitostí, včetně nastřelené tyčky a dalších šancí. V roli defenzívního záložníka byl zkoušen nový hráč, který se své role ujal s grácií sobě vlastní a hlavně ve druhé půli, kdy se začal více zapojovat do podpory útoku po zisku míče, se miska vah převážila na naší stranu.

Bohužel našemu rychlému a důraznému útočníkovi se nedařilo rozvíjet akce směrem do kombinace, ale hlavně v prvním poločase ho doplnit kolega z útoku, který umí přidržet balón, pokrýt si ho tělem a využít svou spolupráci se zálohou. V průběhu první části provedl kouč změnu v obranné čtveřici a zapojil do hry jednoho z našich nejstarších hráčů, výměnou za toho nejmladšího.

Po krátké přestávce vstoupilo na hřiště opět dostatečně koncentrované mužstvo FKSB, které převyšovalo soupeře ve všech směrech a drželo soupeře v dostatečném odstupu od našeho gólmana. Po několika pěkných kombinačních akcích a dalších útocích po stranách se začala miska vah převažovat na stranu našeho mužstva, která byla vzápětí završena vstřelením tří branek v krátkém časovém úseku. Podíl na těchto gólech a akcích má více hráčů, ale musíme ocenit i střelce dvou branek, který využil své přednosti (rychlosti) a zpřesnil zakončení. Rovněž naše prostřední branka padla po přímém kopu, kde se náš kapitán v prvním poločase pouze zastřelovat, a dle pořekadla „do třetice všeho dobrého“ zakroutil svou pravačkou míč za záda hostujícího gólmana.

Samozřejmě, jak jsem již uvedl na začátku, můžeme spoustu věcí zpřesnit, zkvalitnit, a to hlavně co se týče rychlejší rozehrávky od brankáře, větší nabídkou dalších spoluhráčů pro rozehrávku a následnou kombinaci, ale převážně snahou chtít hrát, která začíná ziskem míče u naší branky a výběr místa krajních obránců, přes eliminaci nakopávaných balónů.

Díky patří našim fans – rodičům ve složení Ducháček a Janáč + zdravotnická služba, včetně podpory trenérem mladšího dorostu Ondřejem Tešnarem, který, jak mi sdělil nejmenovaný zdroj, již pověsil kopačky na hřebík …

Sestava: Ducháček (40. Kuča) – Vítek (27. Pivovar), Prak, Janáč, Urbanovský – Paluch, Vidiševský „C“, Tomek, Sviták - Komárek a Ivanov. Trenér: František Tatay.

Branky: 56. a 60. Sviták, 58. Vidiševský – 15. Bittner (poločas 0:1). Počet diváků 29.

Další zápas Zimní ligy sehrajeme dne 18. února 2018 v 10.15 hod. s TJ Dolní Lhota. Sraz všech nominovaných bude nejpozději v 9.30 hod. na hřišti ve Vřesině.

Přehled přátelských utkání pro starší a mladší dorost naleznete v samostatné záložce na stránkách FK Stará Bělá. Žádám všechny hráče, kteří nebudou přítomni v průběhu jarních prázdnin na zápase(ch) či tréninkových jednotkách nechť tuto skutečnost oznámí svým trenérům.