Starší dorost - přátelské utkání 3. 2. 2018

druzstvo dorost turnaj12 2017

Sobotní zápas ze dne 3.2.2018 s TJ Sokol Václavovice (MěP) byl ukončen zaslouženou remízou, kde naši dorostenci tahali hlavně v prvním poločase za kratší konec, kdy vázla naše kombinace, a hráči si nedali tři kloudné přihrávky za sebou. Velkou měrou se o konečný výsledek zasloužil náš brankář, který zneškodnil několik brankových příležitostí soupeře, v jednom případě nás zachránilo břevno a celkově nám hlavně v obraně vázla souhra a v útoku se nám nedařilo udržet míč.

Druhý poločas začalo naše družstvo v lepším rozpoložení, zpřesnilo kombinaci, předvedlo i několik povedených kombinačních akcí, bohužel bez úspěšného zakončení. Naše záloha se již rozehrála, hlavně kapitán mužstva podržel balón, zpřesnil přihrávky a několikrát jsme i nebezpečně vystřelili. Za druhou část zápasu byla FKSB po zásluze odměněna vyrovnávací brankou a i nadále si vytvářela územní převahu s několika příležitostmi. Může nás těšit, že převážila naše kondiční příprava, kde ve druhé polovině 2. poločasu se miska vah převážila na naši stranu a také přibyla fotbalová vyspělost, myšlenka

Rovněž musíme konstatovat, že oproti prvnímu utkání Zimní ligy byl boj veden férově a to jak ze strany hlavního rozhodčího, tak zásluhou obou celků. Brankář mladšího dorostu Jan Kuča se bohužel v tomto zápase nedostal na hřiště s umělou trávou ve Vřesině, ale odvedl skvělou práci jako AR1.

Hlavní kouč vyzkoušel na novém postu krajního obránce Jana Dokoupila našeho střelce z minulého utkání a z důvodu nemoci chybějícího Vojtu Koppa nahradil Tadeáš Prak. Po několikatýdenní absenci se do přípravy zapojil rovněž David Komárek a Lukáš Paluch.

Sestava (1. poločas): Ducháček – Jurček, Prak, Šťástka, Urbanovský – Sviták, Vidiševský „C“, Janáč, Dokoupil – Ivanov a Komárek. Trenér: František Tatay.

Sestava (2. poločas): Ducháček – Dokoupil, Prak, Šťástka, Urbanovský – Paluch, Vidiševský „C“, Janáč, Sviták – Ivanov a Komárek. Trenér: František Tatay.

Branky: 52. Vidiševský – 28. Hrabec, ŽK: 80. Sviták, počet diváků 18. Pozorovatel FKSB: Ondřej Tešnar (trenér mladšího dorostu). Hráče podpořila skupina fans FKSB v sestavě: Ducháček, Janáč a Kuča.

Další přípravné utkání sehrajeme v rámci Zimní ligy s domácím mužstvem FC Vřesina, v sobotu 10. února 2018 v 8.15 hod. Sraz všech nominovaných hráčů bude opět na hřišti ve Vřesině nejpozději v 7.30 hod. Nominace na pátečním tréninku.