Halový turnaj DOROSTU

druzstvo dorost turnaj12 2017

Po úspěšném startu do halového turnaje v Kopřivnici, který se konal dne 28. prosince 2017, kde naší dorostenci vyhráli po prvních turnajových 13-ti minutách nad Novým Jičínem v poměru 2:0, následovala už jen samá porážka. S Fryčovicemi a Kopřivnicí shodně 1:4, a nakonec v posledním utkání základní skupiny s Valašským Meziříčím přišla nejtěsnější prohra 0:1. V průběhu celého turnaje byl největší problém našeho mužstva vstřelit branku a ve všech utkáních se projevila neznalost pravidel a citu pro hru několika rozhodčích, kteří absolvovali tento halový turnaj naprosto nepřipraveni. Kvalita všech mužstev se tím snižovala, jelikož hráči neuměli poté odhadnout tvrdost zákroků, a přestože byla uveřejněna pravidla halového turnaje, nebyla ze strany rozhodčích vůbec dodržována.

V návaznosti na poslední místo v naší základní skupině A (3 body, skóre 4:9), kde naše družstvo skončilo zásluhou pravidla o vzájemných zápasech s FC Val. Meziříčí, se tým dorostenců v konečném umístění o 9. až 10. místo utkal s druhým výběrem FC Kopřivnice (posledním týmem skupiny B, dále FK Staříč, SK Hranice a Valašské Meziříčí a s Novým Jičínem a jejich druhými výběry) a zakončil turnaj porážkou 0:4. Nejlepší střelci mužstva: Vidiševský 2 branky, Prak a Sviták po 1.

Poděkování patří rovněž panu Koppovi a Svitákovi jako dopravcům několika dorostenců na turnaj a zpět včetně, trenéra Tataye, a v hledišti sedícího pozorovatele, budoucího trenéra mladšího dorostu, pana Tešnara.


Sestava FK Stará Bělá: brankáři Kuča a Ducháček, hráči do pole (první čtveřice): Vidiševský, Ivanov, Šťástka, Janáč, dále (druhá čtveřice): Sviták, Dokoupil, Urbanovský, Kopp  a střídající hráči Prak a Vítek.


Celkově můžeme hodnotit turnaj jako zpestření vánočních svátků pro naše mládežníky a přestože mohla družstva nastoupit i s dorostenci ročníku 2000, byl náš tým vytvořen převážně z ročníku 2001, dále dvěma hráči ročníku 2000 a jedním benjamínkem ročníku 2002. Turnaj byl obsazen družstvy z vyšších dorosteneckých soutěží s výjimkou pořádajícího týmu a FC Fryčovice, kteří letos hrají krajskou soutěž.

 

Všem dorostencům patří poděkování za předvedenou hru a hlavně úspěšný Nový rok 2018.

FOTOGRAFIE Z TURNAJE ZDE