DOTACE PRO PLATBY ČLENSKÝCH PŘÍSPĚVKŮ

dul upozorneni

Dobrý den,

zde jsme pro Vás připravili soupis možností jak využívat dotace pro platby členských příspvěvků:

1. Výzva Darujeme kroužky dětem (CZ) – 2. pololetí 2023/2024

Pro rodiče bude první pololetí zahájeno od pondělí 15. 1. 2024 a bude trvat do neděle 21. 4. 2024.

Rodič s účtem sebe a svých dětí v systému Aktivní město požádá o příspěvek ve formě voucheru z výzvy Darujeme kroužky dětem (CZ) – 2. pololetí 2023/2024. Hodnota příspěvku na dítě ve věku 3-18 let zůstává stejná – tedy 2000 kč, a to v konkrétní podobě 4 x 500 Kč voucherů. Od momentu, kdy je rodiči přidělen příspěvek, má 30 dní na jeho uplatnění. Následně příspěvek uplatní skrze systém u Vás jako u svého poskytovatele.

Projekt je pro ty rodiče v ČR, kteří pobírají: přídavek na dítěpříspěvek na péčiodměna pěstounapříspěvek při pěstounské péči.

Více na: www.aktivnimesto.cz, www.darujemekrouzky.cz

1. Corrency – Ostrava-Jih

Městský obvod Ostrava-Jih uvádí na svém území inovativní projekt Corrency na podporu rodin s dětmi a lokálních poskytovatelů služeb pro aktivní vyžití dětí. Cílem projektu je poskytnout finanční podporu rodinám z Ostravy-Jihu a podpořit jejich děti v mimoškolních aktivitách, a zároveň motivovat místní poskytovatele aktivit a kroužků. Rodiny s dětmi do 15 let získají po registraci finanční podporu z rozpočtu obvodu, kterou mohou využít u zapojených poskytovatelů na území Ostravy-Jihu.

Městský obvod vyčlenil na podporu rodin 5 milionů korun, které rozdělí mezi všech 5000 dětí v Ostrava-Jihu, které se s pomocí rodičů do systému Corrency zaregistrují. Rodiče mohou tyto peníze využít u poskytovatelů dětských aktivit a potřeb, kteří se do projektu zapojí. V rámci tohoto pilotního projektu dostane každé zaregistrované dítě 1 000 correntů, což je ekvivalent 1 000 korun, který může jeho zákonný zástupce použít až na 90 % ceny kroužku nebo nákupu. Díky Corrency tak mohou občané při placení kroužku nebo volnočasových aktivit pro své děti ušetřit až 90 %.

Více na: Ostrava - Jih - corrency.cz, www.corrency.cz

Vedení FKSB