I.A třída muži, FKSB vs TJ Slavia Malé Hoštice 0:2 (0:0)

FKSB vs TJ Slavia Malé Hoštice 0:2 (0:0)

STŘELCI: 78. Klinger Dominik, 88. Chřibek Jakub

Rozhodčí: Šafrán Martin, Kolečkář Antonín, Těžký Michal

Sestava: Pitřík - Rusinko K (52. Pivovar), Akritidis Alexis, Bereznanin, Sáblík - Firášek, Vidiševský, Akritidis Andreas, Charvát -  Kožík (82. Machatý), Jurásek (34. Kačer ml.)

Nehrající náhradníci: Kulaviak, Šterban, Ptáček. Trenér: Leonidas Pavlidis

Malé Hoštice se vracely z ostravské Staré Bělé hodně zvesela, ale na další tři soutěžní body se hodně nadřely. Velmi hrbolatý terén od samého začátku výrazně ztěžoval kombinaci, takže hosté hrozili převážně ze standardních situací. Již v 9. minutě načechral Šafarčík roh na hlavu Droppy, který zamířil těsně nad břevno. Zanedlouho se opřel do balonu Šafarčík, jenže střelou ze dvaceti metrů netrefil cílené zařízení. Deset minut před přestávkou se Kara výtečně zorientoval ve skrumáži, ale ani tentokrát nemusel domácí gólman Pitřík zasahovat. Strážce ostravské svatyně se zapotil až v 57. minutě, kdy vyškrábl jedovatý pokus Stříbného. Vzápětí zkoušel štěstí Šafarčík, jenže znovu nevyladil vychýlenou mušku. Chleba se tedy definitivně lámal v 78. minutě. Míč po přímém kopu Šafarčíka doplachtil na hlavu Dominika Klingera, který zakončoval přesně do protipohybu Pitříka – 0:1. Bodové plány Staré Bělé se pak rozpadly na padrť v 89. minutě, protože Chřibek balon po standardce Šafarčíka nadvakrát poslal do sítě – 0:2. Malé Hoštice si tak do tabulky soutěže připsaly důležité tři body. Stará Bělá zůstáva nadále na posledním místě.

Ohlasy k zápasu:

Petr Sviták - vedoucí týmuHodnocení zápasu je opět velmi těžké, jelikož soupeř nás vůbec nepřehrál, naopak jsme po nervózním prvním poločase soupeře zatlačili a měli i optickou převahu, ale náš největší problém je vstřelit branku. Bohužel dnes jsme si ani nevypracovali dostatek brankových příležitostí. Jak jsem již uvedl první půle vlastně nestála ani za hodnocení, druhá již ano, přesto je to stále málo a pořád držíme černého petra. Musím, ale kluky pochválit, alespoň za bojovnost a zarputilost (některých), ale stále nám chybí skloubit útočnou a obrannou fázi. Do 80. min. se držíme a pak, přesto inkasujeme z ojedinělého útoku.

Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic„Převážnou většinu času se hrálo mezi oběma šestnáctkami, kde probíhal boj o každý balon. Na těžkém terénu a velice malém hřišti se nedalo kombinovat. My jsme se s tím hodně dlouho sžívali. Nakonec jsme si pomohli standardními situacemi, po nichž jsme v závěru vstřelili dva góly. Získali jsme důležité tři body, kdy jsme znovu odskočili spodku tabulky.“