FK Sokol Mokré Lazce vs FKSB 5:0 (3:0)

Sestava: Pitřík - Sáblík, Bereznanin, Firášek, Pivovar - Jurásek, Šterban, Vidiševský, Charvát - Kožík, Kačer.

Trenér: Leonidas Pavlidis

STŘELCI: 6. Wojnar Petr, 17. Lukáš Milan (pen.), 43. Galvas Pavel (pen.), 56. Galvas Pavel, 83. Hiemer Aleš

Rozhodčí: Levinger Milan, Fryč Lukáš, Písečný Lukáš

Oslabená Stará Bělá přicestovala do Mokrých Lazců bez náhradníka a pro domácí fotbalisty se stala lehkým předkrmem před nedělním obědem. Hned v 6. minutě vyrobili hostující zadáci obrovskou hrubku a Wojnar nemilosrdně trestal – 1:0. O necelou čtvrthodinku později uviděl Líbař ve vápně Galvase, kterého zkosil gólman Pitřík a Lukáš se z penaltového puntíku nemýlil – 2:0. Po nedovoleném zákroku Poštulky byl nařízen pokutový kop i ve prospěch Staré Bělé, jenže mladý brankář Laci se vyznamenal. Galvas poté při sólovém nájezdu rozezvonil tyčku, takže skóre se potřetí měnilo až těsně před přestávkou. Po dlouhém výkopu Laciho převzal míč Galvas, který si vykoledoval další pentli a sám faulovaný v poklidu zvýšil na 3:0. V 56. minutě vysunul Lukáš kupředu neúnavného Galvase, ten obelstil Pitříka šikovným hokejovým blafákem a z ostrého úhlu napnul síť – 4:0. Pátý hřebíček do hostující rakve zatloukl Hiemer, když po několika kličkách nasměroval balon levačkou pod břevno hostující branky – 5:0. Mokré Lazce se tak docela nenápadně vyšplhaly už na druhou příčku tabulky.

Ohlasy k zápasu:

Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců„Stará Bělá k nám přijela bez náhradníka, takže jsme to měli trošku složitější. Hned na začátku jsme navíc výborně zapresovali, oni udělali chybu a Wojnar nás poslal do vedení. Rozhodčí pak odpískal tři penalty. Zatímco my jsme byli stoprocentní, hosté pokutový kop proměnili. Dá se říct, že to byla jednoznačná záležitost. Klidně jsme mohli vyhrát vyšším rozdílem, protože jsme si vytvořili spoustu šancí.“

Petr Sviták - vedoucí týmuDnešní zápas byl ovlivněn velkou marodkou a opět jsme inkasovali po vlastních chybách. Při možnosti zlomit zápas v náš prospěch jsme neproměnili pokutový kop, rovněž nebylo možno ani vystřídat a něco změnit. Bohužel domácí nás o mnoho nepřevyšovali, ale byli schopni potrestat naše chyby. Výsledek je pro nás krutý a budeme se muset už nad sebou zamyslet, co změnit a snad i přijde nějaká posila...