TJ Hradec nad Moravicí vs FKSB 4:1 (2:0)

TJ Hradec n/ Moravicí vs FK Stará Bělá 4:1 (2:0)

Domácí mohli udeřit hned ve 2. minutě, kdy hostující Vidiševský nepochopitelně namazal Danielu Wiwegerovi, který sice obešel gólmana Pitříka, ale z úhlu rozvlnil pouze boční síť. Na opačné straně poslal Rusinko do sóla Kožíka, jenže brankář Válek pohotově zakročil. Nebezpečnějším dojmem ovšem působili fotbalisté Hradce nad Moravicí, když Holuša pořádně zneklidnil Pitříka. O chvíli později se po standardce Richarda Lichého pověsil do vzduchu Krejsa a zacinkala tyčka hostující svatyně. Přesnost poté postrádaly jedovky Režnara anebo Víchy. Ve 33. minutě vnikl do vápna domácí Holuša a naservíroval balon Krejsovi, jehož pokus odvrátili z brankové čáry hostující zadáci. Skóre se tedy měnilo až osm minut před přestávkou. Po trestňáku Krejsy a zákroku Pitříka rozehrál Daniel Wiweger roh nakrátko s Manderlou, skákavou střelu Režnara neudržel Pitřík v rukavicích a na pětce hlídkoval důrazný Richard Lichý – 1:0. Další hrubky se Stará Bělá dopustila ve 39. minutě, když po rohu Režnara nechala hlavičkovat úplně volného Krejsu – 2:0. Hostující defenziva často zmatkovala i ve druhém dějství, čehož poměrně brzy využil Krejsa – 3:0. Právě hradecký kapitán dokonce sahal po hattricku, jenže z optimální palebné pozice přepálil břevno. Deset minut před závěrečným hvizdem domácí marně reklamovali ofsajd a Kožík po hbitém úniku korigoval na 3:1. Tečku za sobotním duelem ale napsal až Daniel Wiweger, který těžil z hezké individuální akce Moce – 4:1.

V sobotním utkání nelze našim hráčům vytknout bojovnost a snahu, bohužel opět po chybách naše mužstvo inkasovalo a hlavně druhá branka před poločasem byla rozhodující.

Sestava: Pitřík - Pivovar, Firášek, Akritidis Alexis, Kačer - Malík (46. Pešek), Jurásek (67. Ptáček), Rusinko K (70. Machatý), Vidiševský - Kožík, Akritidis Andreas.

Mužstvo podpořili: Filip Holotík, David Bereznanin. Trenér: Leonidas Pavlidis.

STŘELCI: 37. Lichý Richard, 39. Krejsa Tomáš, 57. Krejsa Tomáš, 89. Wiweger Daniel - 80. Kožík Daniel

111 diváků | Rozhodčí: Bartoš Ivan, Žáček Marek, Janeček Jan

Zveme všechny fanoušky na ostravské derby se Slovanem Ostrava v sobotu dne 14. září 2019 od 16.00 hod.

Rozhodčí: Závodný Vít - Podracký Pavel, Šištík Petr.