FKSB – MFK Kravaře 1:7 (1:1)

logo_zapas1.jpg

FKSB – MFK Kravaře 1:7 (1:1)

STŘELCI: 29. Kožík Daniel - 36. Nestroj Kryštof, 60. Barcal Jiří, 61. Pavelek Michal, 66. Nestroj Kryštof, 83. Kupka Patrik, 87. Kupka Patrik, 88. Heger Jan

Rozhodčí: Levinger Milan, Karas Michal, Vrťo Peter

Sestava: Pitřík – Malík, Rusinko(K - 72. Sáblík), Pešek, Bereznanin – Kačer, Kováčik (72. Kulaviak), Pivovar (56. Akritidis Alexis), Firášek (23. Akritidis Andreas), Kunz (51. Hradil), Kožík.

Do hry se nedostali: Marek Ptáček a Michal Machatý. Trenér: Leonidas Pavlidis. 110 diváků

V dalším kole I.A třídy se střetla družstva s jiným rozpoložením, Kravaře bez jediného prohry, domácí bez jediné výhry, a i přes slibný (alespoň výsledkově) první poločas opět selhala defenzivní práce celého mužstva a individuální chyby, které nejsou vidět ani v žákovských soutěžích. Bohužel bez střel na branku není možno vsítit žádnou branku a domácím se podařilo v tomto ročníku vůbec poprvé vstřelit branku ze hry, ale tato vzpruha neměla na některé hráče žádný vliv, a i přes tropické počasí se domácím nepodařilo odčinit před svými fanoušky nezdary z prvních kol sezony 2019/20.

Opět i přes několik chyb, byl domácí gólman nejlepším hráčem na hřišti a někteří kluci zjišťují, že I.A třída je pro ně nedostižná soutěž. Bohužel přesto, že máme z poloviny sestavu složenou z loňských dorostenců, kteří mají fotbalový potencionál, stále ještě nevstřebali rozdíl mezi dorosteneckou soutěží a soutěží mužů. Chybí tomu důraz, nasazení, trochu více agresivity (tedy té pozitivní) a hlavně nějaký zkušený hráč, který by své spoluhráče usměrnil a diktoval tempo hry.

Přestože první poločas skončil pro domácí relativně příznivě a v úvodu druhé půle se nadechovali k náporu (který byl, ale platonický), inkasovali v rozmezí šesti minut tři branky a v závěru po prostřídání celé lavičky domácích hosté ještě navýšili svou výhru a připomněli domácím fanouškům loňské trápení. Tréninková účast je dostatečná, ale standardní situace jsou pro FKSB španělskou vesnicí a hráči zatím nedovedou převést svou tréninkovou snahu na víkendový zápas.

Na závěr musíme samozřejmě pogratuloval k zaslouženému výkonu hostujícího týmu, kteří si tak mohli užít kravařský odpust a oslavit nově druhé místo v tabulce této krajské soutěže.