Finále Poháru MěFS dne 1. května 2019, FKSB vs TJ UNIE Hlubina 0:1 (0:0)

FKSB_Muži_IMG_8913.JPG

Za krásného slunečného svátečního dne bylo odehráno finále Poháru MěFS na hřišti ve Staré Bělé, které správce areálu připravil ke spokojenosti všech, rozhodčích, hráčů a trenérů obou mužstev (samozřejmě to může být vždy lepší …).

Ve středu 1.5. se uskutečnilo na hřišti FK Stará Bělá finále Poháru mužů Městského fotbalového svazu Ostrava mezi celky FK Stará Bělá a TJ UNIE Hlubina. Obě družstva si účast ve finále zajistila díky vítězství ve skupinové části poháru, které se zúčastnilo od ledna až března celkem 12 týmů z Ostravy hrající městské nebo krajské soutěže. Obsazení finálové dvojice slibovalo vyrovnaný a dramatický boj, neboť oba soupeři se znají z krajského přeboru. Před samotným výkopem byla minutou ticha uctěna památka nedávno zesnulého Zdeňka Pavelka, který byl dlouholetým členem ostravské komise rozhodčích a také delegátem krajského fotbalového svazu. Úvod utkání obstarala dělovka hostujícího Klímy, kterou prověřil domácího brankáře Hrušku. Domácí se prezentovali hrou na rychlé protiútoky, jeden z nich v 16. minutě zakončoval Richtár po průniku do pokutového území střelou do brankáře Noska. Hra obou celků v dalších minutách prvního poločasu byla provázena nepřesnostmi v přihrávkách a zakončení, centrované míče do pokutových území nenalezly adresáty, obrany byly pozorné a brankáři tak nemuseli zasahovat. Až v závěru poločasu vyzkoušel připravenost Hrušky střelou z hranice pokutového území hlubinský Tóth, na druhé straně se pokusil o ohrožení branky Noska zády k brance domácí Macík. Poločas skončil tedy bez branek. Do druhého poločasu domácí vstoupili náporem, střela Vidiševského ale Noska nevyděsila. V obrovské šanci se následně ocitl Kožík, který po přihrávce Richtára utekl hostující obraně, překonal vyběhnutého Noska, ale v zakončení selhal. Hosté se do šancí dostávali zřídka, zlepšená hra domácích jim nedávala prostor pro kombinaci a přesné zakončení, výjimkou byla akce střídajícího Procházky, který po pravě straně pronikl až před bránu, ale Hrušku nepřekonal. Vzápětí střílel na druhé straně v dobré pozici Dziža, míč proletěl v nebezpečné blízkosti břevna hostující branky. A protože platí okřídlené heslo nedáš, dostaneš, skóre se měnilo na druhé straně. Po rozehrání přímého kopu v 66. minutě vystřelil zpoza hranice pokutového území po zemi Sasko, brankář Hruška na jeho přesný pokus k tyči nedosáhl. Domácí celek vrhl síly opět do útoku a z následného rohu hlavičkoval Macík z bezprostřední blízkosti jenom do břevna. Hosté odpověděli nepřesnou střelou Tótha. Po rozehrání volného kopu hlavičkoval opět Macík v pádu zády k brance, míč ale v síti neskončil. S blížícím se závěrem utkání stupňovali domácí svůj tlak, střídající Jurásek se ocitl před brankou Noska, ale zakončoval z ofsajdu a navíc nepřesně. Jednu z mála zakončených akcí hlubinských ve druhém poločase vzal na sebe opět Tóth, ale se slabou střelou neměl Hruška problémy. V další obrovské šanci domácích selhal Tomek, když v 82. minutě po rozehrávce přímého kopu přestřelil branku. V samotném závěru utkání se ještě domácí dostali po nepřesné střele Richtára a průniku Dzižy k ohrožení branky hostů, ale skóre se již nezměnilo. Po závěrečném hvizdu rozhodčího nakonec slavila Hlubina, která zvítězila nejtěsnějším rozdílem 0:1. Předání pohárů oběma družstvům na hrací ploše proběhlo z rukou místopředsedy Městského fotbalového svazu Ostrava a Moravskoslezského krajského fotbalového svazu Tomáše Selníka a předsedy Městského fotbalového svazu Ing. Michaela Viščora. Nutno dodat, že letošní finále mělo vysokou fotbalovou kvalitu a kulisa více než 360 diváků přispěla ve středečním odpoledni k fantastické fotbalové atmosféře.

Branka: 66. Sasko Milan

Rozhodčí: Fryč Lukáš - Kovařik Ondřej, Godfryd Vojtěch. Delegát: Kubánek Ladislav.

ŽK: 36. Pilch a 75. Rychtár – 60. Krčmařík, 75. Sasko a 85. Vrabec