Výtah z dnešního denního tisku - Ostravský týdeník (16.4.2019)

logo_zapas1.jpg

V Bělé záchranu nebalí

DAVID HEKELE – Moravskoslezský deník, Ostravský týdeník, 16. 4.2019

Stará Bělá – Po sérii porážek, a mnohdy dost vysokých, si nikdo nemyslel, že by se mohli v krajském přeboru zachránit. Jenže stejně jako v závěru podzimu, i teď na jaře se daří fotbalistům Staré Bělé

sbírat body, díky čemuž jsou po 21 kolech patnáctí a jen kousek nad sebou mají další soupeře.

Nic na tom nezměnila ani víkendová domácí porážka 0:1 s Českým Těšínem. „Ztracené nic není, také není jisté, kolik týmů bude padat,“ upozorňuje starobělský trenér Miroslav Salač.

„Všichni říkají, že jeden. I kdyby ale dva, je to hratelné. Na dostřel máme Krnov i Dolní Datyně. Pořád jsme ve hře. Na druhé straně když se podíváte na mančaft, se kterým hrajeme, tak zjistíte, že tam máme pět šest dorostenců, z toho v základu čtyři. Je to mladý perspektivní mančaft,“ myslí si zkušený trenér. Tým nijak neovlivnil ani zimní odchod opory Marka Wendtnera do nedalekého Brušperku. „Však se nás ptali, proč ho pouštíme. Jestli se nechceme tím pádem zachránit. Ano, chceme, ale chceme tvořit z vlastní líhně a sázet na kluky, které fotbal baví,“ vysvětluje Salač.

Hlavní potíží Bělé v úvodu ročníku byl fakt, že skládala v podstatě nový tým. „Mužstvo se v létě rozebralo. Sám jsem pak některé kluky přemlouval, aby pomohli. Bodů jsme moc nenasbírali, ale teď je to jiné. I když prohrajeme, tak to není tak divoké jako na začátku sezony. Kdybychom takhle do

soutěže naskočili, tak nejsme tam, kde jsme,“ je přesvědčen Salač. „Samozřejmě ideál by byl hrát střed tabulky, a moci tak zatížit více hráčů a vychovávat je, protože i tohle je úloha trenéra. V záchranu věřím. Kdyby ne, tak tu nejsem,“ uzavírá Miroslav Salač.

logo_zapas1.jpg