Halový turnaj ve valašské obci KELČ – 15. prosince 2018

st.pripravkaB turnaj2018Dne 15. prosince se starší přípravka B zúčastnila halového turnaje ve valašské obci Kelč, kde přes časné ranní vstávání do mrazivého sobotního dne bylo připraveno dostatek „rikš a rikšů“ pro přesun do tohoto malebného kraje.

Turnaje se účastnilo 8 mužstev z širokého okolí, a tyto mužstva byla rozlosována do dvou skupin po čtyřech. V naší skupině B jsme se postupně utkali s týmy z Ústí, Valašské Bystřice a Nového Jičína. Přes relativně pohlednou hru se nám v prvních dvou zápasech nepodařilo vstřelit gól, i přes mnoho stoprocentních gólových příležitostí. Naši mladí fotbalisté nemusí věšet hlavu, jelikož z pohledu z tribuny se nám od diváků dostávalo pochvaly za pěkné kombinace a celkový koncept hry, bez jednoduchého nakopávání či výhozů brankáře rukou. Bohužel v prvním zápase, kdy naše ekipa byla fotbalově lepší než soupeř (Ústí) jsme doplatili na neproměňování brankových příležitostí a celkově jsme se potřebovali srovnat s pravidly tohoto turnaje. Druhý zápas opět probíhal v duchu toho prvního, a jelikož se hrálo na 13 min hrubého času a po úvodních 9 minutách to byl stav 2:0 pro soupeře, přistoupil trenér k dosti riskantnímu kroku, a posledních 5 min. hrálo naše mužstvo bez brankáře s pěti hráči v poli. A i přes několik šancí, které se nám nepodařilo zúročit, jsme v poslední minutě obdrželi gól do prázdné branky. Poslední utkání ve skupině bylo asi nejdramatičtější a i přes tři vstřelené branky se nám nepodařilo vyhrát (FKSB vs Nový Jičín 3:4).

Výhry si naše družstvo složené z hráčů ročníku 2009 a 2008 (v poměru 50:50) ponechalo do skupiny o konečné umístění a celkově jsme zakončili turnaj na solidním 6. místě, kde nás pouze vzájemný zápas ze skupiny s NJ připravil o lepší umístění. V prvním zápase s Vítkovice-Svinov se nám podařilo vyhrát v poměru 3:1, a v posledním zápase jsme porazili TJ Police dosti výrazným způsobem 5:0. Ve skupině o umístění jsme vstřelili 11 branek a pouze 5 jich obdrželi (Nový Jičín měl skóre 9:5, se započtením zápasu ve skupině). Střelci FKSB: Müller 5 branek, Hamar a Hoang 2, Michálek 1 (jedna byla vlastní).

Sestava: gólmani: Běla a Matušák, hráči: Delinčák, Hamar, Hoang, Mainuš, Michálek, Müller, Parma a Zedník.

Poděkování patří všem rodičům a příbuzným za podporu a odvoz. Rovněž bylo naše mužstvo pochváleno za pěkné dresy (vlastně proběhnul křest našich nových dresů se jmény hráčů). Další turnaj je dne 28. prosince v Kopřivnici.