Turnaje starší "B" přípravky - podzim 2018

st.Bpripravka turnaj podzim2018

Na Martina (11.11.) se naše družstvo zúčastnilo halového turnaje v Hlučíně a přes pět porážek a jednu remízu musím konstatovat, že tým podal kvalitní výkon, bohužel se nám nedařilo proměňovat brankové příležitosti a naši jedinou branku vsítil náš nejlepší podzimní střelec, Arnošt Müller. V brance v některých okamžicích kouzlil Vincent Matušák a v posledním zápase Tobias Běla, v kterém jsme možná našli toho správného gólmana (který chce chytat). A jelikož kluci by si měli vyzkoušet všechny posty, došlo i na našeho výše uvedeného střelce, který se v jednom zápase postavil mezi tři tyče.

Výsledky, jak uvádím v průběhu celého podzimu, nejsou zatím vůbec důležité, ale pro splnění informační povinnosti musím konstatovat: zisk jednoho bodu za remízu s MFK Vítkovice a hlavně co mne těší, je poslední zápas a smolná porážka s celkovým vítězem turnaje Slovanem Havířov, kterému jsme byli zdatným soupeřem. Celkově 6 zápasů, prohry třikrát 2:0, dále pak 1:0 a 2:1, a jedna remíz 0:0. Hráli: Kylešovice 2x, Ostrava – Jih 2x, Slovan Havířov a MFK Vítkovice.

Jelikož se jednalo pro náš tým o první halový turnaj, musím všechny zúčastněné svěřence pochválit za statečné výkony a předvedenou hru, v návaznosti na některé krásné prvky kombinace a fotbalového vidění světa.

Hráči: Matušák, Müller a Běla v brance, v předních liniích nastupovali: Hoang, Sedláček, Orlík, Michálek, Vlka, Parma (a také všichni tři brankáři).


Další turnaj se uskutečnil v sobotu 17.11. ve sportovní hale Kovony Karviná a musím konstatovat, že jsme byli opět vyrovnaným soupeřem všem týmům, s výjimkou FC Baník Ostrava U10, kteří byli hráčsky na jiném výkonnostním levelu, než všichni ostatní soupeři. Bohužel ani tady se nám nepodařilo vyhrát žádný ze zápasů, ale zase jsme zapojili některé nováčky, kteří s námi absolvovali první turnaj (Daniel Delinčák, Patrik Mainuš). Bohužel v prvním zápase se Starým Městem jsme byli lepším týmem, ale jako již standardně jsme selhávali v koncovce. První zápas přinesl málo střel na branku, ve druhém mači se to již zlepšilo, počet střel byl vyšší. Potěšením pro nás trenéry je zábava pro kluky a u většiny i drobné pokroky směrem k fotbalovosti jenž se zlepšují s přibývajícími zkušenostmi.

V tomto turnaji jsem protočil všechny přítomné hráče a vyzkoušel si je i na jiných pozicích než jsou kluci zvyklí, resp.  na kterých chtějí hrát. Postupně budeme muset ještě zapracovat na rychlosti (hlavně práce s míčem) a obratnosti.

Myslím, že jeden z našich nejlepších hráčů byl gólman Pepa Vinárek a rovněž Kim Hoang.

Sestava: VinárekBerka, Delinčák, Hamar, Hoang, Mainuš, Matušák, Müller, Michálek, Sedláček, Vlk.

Střelci: Hamar 2 góly.

Soupěři: MFK Karviná (2x), TJ Sokol Štěpánkovice, FC Baník Ostrava U10, SC Staré Město.


Další turnaj nás čeká dne 25.11.2018 za účasti FC Baník Ostrava (2x) a FK Vigantice. Sraz všech zúčastněných bude v 8.30 hod. u bývalého Hornického učiliště, dnes SŠ Zdeňka Matějčka na ul. 17. listopadu (naproti bývalé restauraci SLOVAN v Ostravě – Porubě). Výstupní zastávka je Rektoriát VŠB, tram č. 7 a 17, popř. pro rodiče cestující automobilem je umožněn vjezd do průjezdu (ke krytému bazénu) a parkování na místním parkingu. První zápas odehrajeme v 9:30 hod. Nezapomeňte: pitný režim, chrániče, triko na převlečení (či žluté dresy s dlouhým rukávem), mikinu, sálové tenisky. Hraje se opět 4+1, nominace se bude skládat na pátečním tréninku.

Rodiče, prosím rovněž o připravení platby v hotovosti ve výši 500,- Kč za dresy, které klukům zůstanou a jež jdou do výroby ve středu tento týden ve společnosti Frensport. Platbu přijímá trenér Sedlář.