Starší přípravka "B" - hodnocení zápasů

Dne 1.10. odehráli kluci ze starší přípravky další mistrovský zápas, kde všichni účastníci zaslouží pochvalu za účast nikoli již za předvedenou hru. Byl bych jako trenér rád za lepší výsledky, ale ty jsou pro mne až na druhém místě, ale bohužel ani hra nebyla dle mých představ. Zároveň musím konstatovat, že na soupisce k utkání byli i někteří, kteří zažili první svůj opravdový zápas. V brance se dařilo našemu nováčkovi Tobiasovi Bělovi a ani Daniel Delinčák se neztratit. Takže budeme společně pracovat na zdokonalení herních situací v tréninku a zároveň nacvičovat zpracování míče a celkový přehled ve hře. Prozatím jsem rád, že to děti baví…

Sestava: Běla – Berka, Delinčák, Hamar, Hoang, Juračák, Matušák, Michálek, Orlík, Parma, Pilch, Sedláček, Vlk, Zedník. Poločas 3:7, Konečný stav 7:12. Trenéři, Sedlák a Sviták.

Další zápas v našem anglickém týdnu jsme odehráli ve čtvrtek, 4.10.2018 na hřišti asi nejkvalitnějšího soupeře, MFK Vítkovice „B“, kde se vybraná skupina fotbalistů FKSB zasloužila o historicky první vítězství v městské soutěži U11 skupiny A. Opět roli střelce potvrdil Arny Müller, s pěti góly nejlepší střelec, ale zdatně mu sekundovali i další hráči, kteří tvořili hru, jako nová posila z A týmu Sebastian Hamar a náš kapitán Vojta Sedláček. Sebastian a Kuba Michálek si rovněž vyzkoušeli netradiční posty v obraně a musím je pochválit, že to zvládli na jedničku. Rovněž bych rád pochválil Štěpána Berku, který po příchodu z mladší přípravky vstřelil rovněž svou první branku. Hostující gólman měl několik vynikajících zákroků, ale i několik nepřesných rozehrávek, ale to nevadí vše se naučí s přibývajícím časem. Trenér brankářů ho chválí za dobrý přístup na středečním speciálním tréninku.

Sestava: Matušák – Sedláček, Zedník – Michálek – Müller, Hamar, dále Hoang a Berka. Bohužel hráč Parma nedorazil (omlouvám se mu, špatná komunikace). Poločas 3:6, Konečný stav 6:11. Trenéři: Sedlák a Sviták.

Děkuji rovněž všem zúčastněným fanouškům, rodičům za podporu, odvoz a spolupráci.

Nominace na turnaj v Polsku (Tychy): brankář Matušák (1), hráči dle abecedního pořadí včetně čísel dresů: Berka (6), Hamar (9), Hoang (8), Juračák (20), Michálek (18), Parma (7), Pilch (4), Müller (10), Sedláček „K“ (11) a Zedník (17).